HF32FV-G/12-HSLTF
HONGFA
HONGFA 45274620027
image shown is a representation only
HF32FV-G/12-HSLTF
Description: POWER THT 1NO 10A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FVG12HSLTF Rutronik No.: REL9658 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
18.4 mm
Width
10.2 mm
Height
15.6 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm