HF32FA-G/012-HS2
HONGFA
HONGFA 45274520011
image shown is a representation only
HF32FA-G/012-HS2
Description: POWER THT 10A 12DC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FAG012HS2 Rutronik No.: REL9403 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
320 Ohm
P(N) coil
450 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm