HF32FA/012-HSL2
HONGFA
HONGFA 45274120525
image shown is a representation only
HF32FA/012-HSL2
Description: POWER THT 5A 12DC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FA012HSL2 Rutronik No.: REL10511 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm