HF32FA/012-HSL1G
HONGFA
HONGFA 45274120499
image shown is a representation only
HF32FA/012-HSL1G
Description: Power THT 1NO 5A 12V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FA012HSL1G Rutronik No.: REL10683 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: TRAY
Coil voltage
12 V
Coil resistance
620 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
Au
Switch freq.
0 MHz
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm