HF32FA/012-HL1G
HONGFA
HONGFA 45274121096
image shown is a representation only
HF32FA/012-HL1G
Description: Power THT 1NO 5A 12V AU Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FA/012-HL1G Rutronik No.: REL10663 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
320 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AU
Switch freq.
0 MHz
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm