HF190F/12-HBTF
HONGFA
HONGFA 45789220005
image shown is a representation only
HF190F/12-HBTF
Description: POWER THT NO/NC 12DC 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF190F12HBTF Rutronik No.: REL10743 Unit Pack: 50 MOQ: 400 Packaging: TRAY
Coil voltage
12 V
Coil resistance
93 Ohm
P(N) coil
1550 mW
No. of coils
Switch current
32 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
12 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
35 mm
Width
16 mm
Height
28 mm
Isol. voltage
4 kV
Protection clas
F
Diameter
0 mm