HF189F/12-HTF
HONGFA
HONGFA 45789210005
image shown is a representation only
HF189F/12-HTF
Description: POWER THT 1NO 12DC 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF189F12HTF Rutronik No.: REL10758 Unit Pack: 30 MOQ: 240 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
75 Ohm
P(N) coil
1920 mW
Switch current
48 A
Switch volt[AC]
600 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
35 mm
Width
25 mm
Height
28 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm