HF187F/12-2HBTF
HONGFA
HONGFA 45782760001
image shown is a representation only
HF187F/12-2HBTF
Description: POWER THT 2HB 12DC 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF187F122HBTF Rutronik No.: REL10754 Unit Pack: 10 MOQ: 60 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Normaly open
2
Coil resistance
30 Ohm
P(N) coil
4800 mW
Switch current
40 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
59 mm
Width
35 mm
Height
47 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm