HF179F/12-H1TF
HONGFA
HONGFA 45788220001
image shown is a representation only
HF179F/12-H1TF
Description: Mini High Power 32A 12DC NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF179F12H1TF Rutronik No.: REL10753 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Coil resistance
51 Ohm
P(N) coil
2800 mW
Switch current
32 A
Switch volt[AC]
600 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
21.5 mm
Width
16 mm
Height
20.6 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
F
Diameter
0 mm