HF171F/12-HT
HONGFA
HONGFA 45275450009
image shown is a representation only
HF171F/12-HT
Description: Power THT 12DC 8A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF171F12HT Rutronik No.: REL9155 Unit Pack: 1100 MOQ: 1100 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20 mm
Width
10 mm
Height
10.6 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm