HF167F/12-HTF
HONGFA
HONGFA 45787240006
image shown is a representation only
HF167F/12-HTF
Description: POWER THT 1NO 90A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF167F12HTF Rutronik No.: REL10275 Unit Pack: 120 MOQ: 120 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
75 Ohm
P(N) coil
1920 mW
No. of coils
1
Switch current
90 A
Switch volt[AC]
1000 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
38 mm
Width
33 mm
Height
39.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm