HF161F-W/12-HT
HONGFA
HONGFA 45286160001
image shown is a representation only
HF161F-W/12-HT
Description: Power THT 12DC 1NO 31A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF161FW12HT Rutronik No.: REL9779 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
103 Ohm
P(N) coil
1400 mW
Switch current
31 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
30.4 mm
Width
15.9 mm
Height
23.3 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm