HF158F-T/12-H3T
HONGFA
HONGFA 45285890050
image shown is a representation only
HF158F-T/12-H3T
Description: POWER THT 12DC 20A 1NO 3mm Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF158FT12H3T Rutronik No.: REL9834 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP40
Diameter
0 mm