HF158F/12-H33
HONGFA
HONGFA 45285890004
image shown is a representation only
HF158F/12-H33
Description: POWER THT 12DC 20A 1NO 5mm Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF158F12H33 Rutronik No.: REL10912 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
No. of coils
1
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGNi
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP40
Diameter
0 mm