HF140FF/012-2HSWT
HONGFA
HONGFA 45287730025
image shown is a representation only
HF140FF/012-2HSWT
Description: POWER THT 12A 12DC 2NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF140FF0122HSWT Rutronik No.: REL9727 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
2
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
800 mW
No. of coils
1
Switch current
12 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
26 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm