HF115F-S/12-HF
HONGFA
HONGFA 45286130004
image shown is a representation only
HF115F-S/12-HF
Description: POWER THT 1NO 16A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FS12HF Rutronik No.: REL10436 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
W+AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm