HF105F-1/012DT-1HSTF(795)
HONGFA
HONGFA 45286890389
image shown is a representation only
HF105F-1/012DT-1HSTF(795)
Description: Power Relay THT 1NO 30A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF105F1012DT1HSTF(795) Rutronik No.: REL8782 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
No. of coils
1
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
32.3 mm
Width
27.1 mm
Height
20.0 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV