HF105F-1/012DT-1HSTF
HONGFA
HONGFA HF105F-1/012DT-1HSTF
image shown is a representation only
HF105F-1/012DT-1HSTF
Description: POWER THT 12DC 1NO 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF105F1012DT1HSTF Rutronik No.: REL10871 Unit Pack: 40 MOQ: 400 Packaging: TUBE
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
No. of coils
1
Switch current
40 A
Switch volt[AC]
40 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
32.3 mm
Width
27.1 mm
Height
20 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm