CIF03005-0N
SAURO
SAURO CIF03005-0N
image shown is a representation only
CIF03005-0N
Description: 03P Pluggable_Plug 5.08mm Black Supplier: SAURO Matchcode: CIF030050N Rutronik No.: CONN3190 Unit Pack: 400 MOQ: 800 Packaging: BULK
No.of contacts
03
Contact pitch
5.08 mm
Current rating
16.0 A
Voltage rating
300 V
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
120 °C