RSX101VAM30TR
ROHM
ROHM RSX101VAM30TR
image shown is a representation only
RSX101VAM30TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 1A 30V TUMD2M Supplier: ROHM Matchcode: RSX101VAM30 Rutronik No.: DSKY4712 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323HE Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
30 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.43 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
150 °C
I(FSM)
5 A