RB168VWM-30TFTR
ROHM
ROHM RB168VWM-309WMTR
image shown is a representation only
RB168VWM-30TFTR
Description: SCHOTTKY-DIODE 30V 1A PMDE Supplier: ROHM Matchcode: RB168VWM-30TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6872 Unit Pack: 3000 MOQ: 36000 package: PMDE Packaging: REEL
V(RRM)
30 V
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.69 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
30 A