RBR5RSM40BTL1
ROHM
ROHM RBR5RSM40BTL1
image shown is a representation only
RBR5RSM40BTL1
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 5A TO-277A Supplier: ROHM Matchcode: RBR5RSM40BTL1 MPP Rutronik No.: DSKY6754 Unit Pack: 4000 MOQ: 20000 package: TO-277A Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.45 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
100 A