RB751V-40TE-17
ROHM
ROHM RB751V-40TE-17
image shown is a representation only
RB751V-40TE-17
Description: SCHOTTKY-DIODE 40V 0,03A SOD323 Supplier: ROHM Matchcode: RB751V-40 Rutronik No.: DSKYS4719 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
40 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
0.03 A
V(F)
0.37 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
125 °C
I(FSM)
0.2 A