RB168LAM-40TR
ROHM
ROHM RB168LAM-40TR
image shown is a representation only
RB168LAM-40TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 40V 1A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RB168LAM-40TR MPP Rutronik No.: DSKY6857 Unit Pack: 3000 MOQ: 39000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.69 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
40 A