RB088LAM-30TR
ROHM
ROHM RB088LAM-30TR
image shown is a representation only
RB088LAM-30TR
Description: Schottky Barrier Diode 30V 5A SOD128 Supplier: ROHM Matchcode: RB088LAM-30TR MPP Rutronik No.: DSKY6840 Unit Pack: 3000 MOQ: 27000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
30 V
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.69 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
80 A