REM1-3.33.3S
RECOM
RECOM REM1-3.33.3S
image shown is a representation only
REM1-3.33.3S
Description: DC/DC Mod 3.3V to 3.3V 1W 5.2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REM1-3.33.3S Rutronik No.: ICDCDC4231 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Power
1 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
5.2 mA
Isolated
NO
Isolation
UNREG kV(DC)
Reg./Unreg.
Medline
Efficiency
78 %