G5Q1A4EL2HA12DCTY
OMRON
OMRON G5Q1A4EL2HA12DCTY
image shown is a representation only
G5Q1A4EL2HA12DCTY
Description: POWER THT 12DC 1NO Inrush 10A Supplier: OMRON Matchcode: G5Q1A4EL2HA12DCTY Rutronik No.: REL9036 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
No. of coils
1
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AgAlloy
Switch freq.
0 MHz
Length
20.3 mm
Width
10.3 mm
Height
15.8 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm