G2RL1AH12DC
OMRON
OMRON G2RL1AH12DC
image shown is a representation only
G2RL1AH12DC
Description: POWER THT 1NO 12DC 10A Supplier: OMRON Matchcode: G2RL1AH12DC Rutronik No.: REL9453 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Coil resistance
576 Ohm
P(N) coil
250 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm