MEF1S2405SP3C
MURATA PS
MURATA PS MEF1S2405SP3C
image shown is a representation only
MEF1S2405SP3C
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 1W 3.5kV Supplier: MURATA PS Matchcode: MEF1S2405SP3C Rutronik No.: ICDCDC3814 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SMD Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
1 W
Vin(min)
22.8 V(DC)
Vin(max)
25.2 V(DC)
V out
5 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
200 mA
Isolated
YES
Isolation
3.5 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
73 %