HF102F/T-12VDC
HONGFA
HONGFA 45285060205
image shown is a representation only
HF102F/T-12VDC
Description: POWER THT 20A 12DC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF102FT12VDC Rutronik No.: REL10903 Unit Pack: 50 MOQ: 400 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
160 Ohm
P(N) coil
900 mW
No. of coils
1
Switch current
25 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
30.5 mm
Width
16 mm
Height
23.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
4.5 kV
Protection clas
Diameter
0 mm