BTT62004ESAXUMA1
INFINEON
INFINEON SP002479018
image shown is a representation only
BTT62004ESAXUMA1
Description: HSS 200mOhm 24V TDSO-24 Supplier: INFINEON Matchcode: BTT6200-4ESA Rutronik No.: ICIFP46364 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TDSO24 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Automotive
AEC-Q(100)
Mounting
SMD
Package
TDSO24
Channels
4
R(on,typ)/Ch
200 mOhm
V(op,min)
8 V
V(op,max)
28 V
I(lim,max)/Ch
6 A
Diagnostics
yes
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
V(op,abs,max)
36 V
T(j,min)
-40 °C
T(j,max)
150 °C