BTS52001ENAXUMA1
INFINEON
INFINEON SP001597284
image shown is a representation only
BTS52001ENAXUMA1
Description: HSS 200mOhm 12V SO8 SMD Supplier: INFINEON Matchcode: BTS5200-1ENA Rutronik No.: ICIFP46262 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: DSO-8-31 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Automotive
AEC-Q(100)
Mounting
SMD
Package
DSO-8-31
Channels
1
R(on,typ)/Ch
200 mOhm
V(op,min)
5 V
V(op,max)
28 V
I(lim,max)/Ch
1.5 A
Diagnostics
YES
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
V(op,abs,max)
41 V
t(off)
70 µs
T(j,min)
-40 °C
T(j,max)
150 °C