HFE10-2/24-HT-L2
HONGFA
HONGFA 45885682125
image shown is a representation only
HFE10-2/24-HT-L2
Description: POWER THT 24DC 1NC 50A no aux cont Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE10224HTL2 Rutronik No.: REL10620 Unit Pack: 420 MOQ: 420 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
240 Ohm
P(N) coil
3000 mW
No. of coils
2
Switch current
50 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
39 mm
Width
15 mm
Height
30.2 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm