HF115F/024-1Z3BF(610)
HONGFA
HONGFA 45285074635
image shown is a representation only
HF115F/024-1Z3BF(610)
Description: Power Relay THT 1CO 16A 24V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115F0241Z3BF(610)) Rutronik No.: REL8753 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm