HFE10-1/12-DT-L1
HONGFA
HONGFA 45885682113
image shown is a representation only
HFE10-1/12-DT-L1
Description: POWER THT 12DC 1NC 50A no aux cont Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE10112DTL1 Rutronik No.: REL10545 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
LATCHING
Normaly open
0
Chg.over
0
Normaly closed
1
Coil resistance
96 Ohm
P(N) coil
1500 mW
No. of coils
1
Switch current
50 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
39 mm
Width
15 mm
Height
30.2 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm