HFA3B/12-2H1DSTFG
HONGFA
HONGFA 45288970005
image shown is a representation only
HFA3B/12-2H1DSTFG
Description: POWER THT 8A 12DC 2NO+1NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA3B122H1DSTFG Rutronik No.: REL10616 Unit Pack: 360 MOQ: 360 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Normaly open
2
Coil resistance
290 Ohm
P(N) coil
500 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
34.2 mm
Width
25 mm
Height
10.2 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm