HF92F-024D-2A11F
HONGFA
HONGFA 45285271199
image shown is a representation only
HF92F-024D-2A11F
Description: POWER THT 30A 24DC 2NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF92F024D2A11F Rutronik No.: REL9793 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
2
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
350 Ohm
P(N) coil
1700 mW
No. of coils
1
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
52 mm
Width
25.4 mm
Height
26.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm