HF46F/24-HS1T
HONGFA
HONGFA 45274460042
image shown is a representation only
HF46F/24-HS1T
Description: Power Relay THT 1NO 5A 24V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF46F24HS1T Rutronik No.: REL9151 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2880 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
7.0 mm
Height
15.3 mm