HF41F/24-ZST
HONGFA
HONGFA 45285170202
image shown is a representation only
HF41F/24-ZST
Description: POWER RELAY 24V THT 6A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF41F24ZST Rutronik No.: REL8935 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
3390 Ohm
P(N) coil
170 mW
No. of coils
1
Switch current
6 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
125 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
28 mm
Width
5 mm
Height
15 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm