HF41F/24-ZS
HONGFA
HONGFA 45285170006
image shown is a representation only
HF41F/24-ZS
Description: Power Relay THT 1C 6A 24V seald Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF41F24ZS Rutronik No.: REL8745 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
3390 Ohm
P(N) coil
170 mW
Package
1
No. of coils
Switch current
6 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
125 V[DC]
Contact materia
AGNi
Switch freq.
0 MHz
Length
28.0 mm
Width
5.0 mm
Height
15.0 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm