HF3F-L/12-1HL2T
HONGFA
HONGFA 45275440014
image shown is a representation only
HF3F-L/12-1HL2T
Description: POWER THT 15A 1NO 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF3FL121HL2T Rutronik No.: REL10639 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
LATCHING
Normaly open
1
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
No. of coils
Switch current
15 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
19 mm
Width
15.2 mm
Height
15.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
0
Diameter
0 mm