HF3FF/024-1ZST
HONGFA
HONGFA 45275185313
image shown is a representation only
HF3FF/024-1ZST
Description: Power THT 24DC 15A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF3FF0241ZST Rutronik No.: REL10484 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1600 Ohm
P(N) coil
360 mW
Switch current
15 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
19.0 mm
Width
15.2 mm
Height
15.5 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm