HF33F/024-HL3
HONGFA
HONGFA 45274020663
image shown is a representation only
HF33F/024-HL3
Description: Power Relay THT 24DC 1NO 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF33F024HL3 Rutronik No.: REL9216 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1280 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
10.2 mm
Height
15.3 mm