HF2150-1C-12DETF
HONGFA
HONGFA 45286900041
image shown is a representation only
HF2150-1C-12DETF
Description: Power Relay 12DC 1CO 30A THT Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF21501C12DETF Rutronik No.: REL10692 Unit Pack: 40 MOQ: 400 package: Terminal Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
0
Normaly closed
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
Package
Terminal
No. of coils
1
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
31.8 mm
Width
27 mm
Height
19.1 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm