HF171F/24-Z3
HONGFA
HONGFA 45275450017
image shown is a representation only
HF171F/24-Z3
Description: POWER THT 1CO 8A 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF171F24Z3 Rutronik No.: REL9907 Unit Pack: 1100 MOQ: 1100 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2880 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
20 mm
Width
10 mm
Height
10.6 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm