HF158F/12-Z3T
HONGFA
HONGFA 45285890009
image shown is a representation only
HF158F/12-Z3T
Description: POWER THT 1CO 12DC 20A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF158F12Z3T Rutronik No.: REL10798 Unit Pack: 20 MOQ: 1000 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
24 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
5 kV
Protection clas
Diameter
0 mm