HF157F-AS/12-1Z25FD1-C2-H1
HONGFA
HONGFA 44240160140
image shown is a representation only
HF157F-AS/12-1Z25FD1-C2-H1
Description: POWER THT 16A 12DC 1NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF157FAS121Z25FD1C2H1 Rutronik No.: REL10839 Unit Pack: 40 MOQ: 40 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
0
Normaly closed
1
Coil resistance
1 Ohm
P(N) coil
0 mW
No. of coils
1
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AgSnO2lnO3
Switch freq.
0.00005 MHz
Length
74.8 mm
Width
15.7 mm
Height
57.1 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
F
Diameter
0 mm