HF118FK24Z1T
HONGFA
HONGFA 45286630005
image shown is a representation only
HF118FK24Z1T
Description: Power THT 24DC 8A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF118FK24Z1T Rutronik No.: REL8810 Unit Pack: 20 MOQ: 1000 Packaging: TUBE
Find Alternatives
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2350 Ohm
P(N) coil
220 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
125 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm