HF118F/024-1Z1T
HONGFA
HONGFA 45285211584
image shown is a representation only
HF118F/024-1Z1T
Description: POWER THT 1CO 24DC 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF118F0241Z1T Rutronik No.: REL10422 Unit Pack: 850 MOQ: 850 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2350 Ohm
P(N) coil
220 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
28.5 mm
Width
10.1 mm
Height
12.5 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm