HF115F-L/24-ZS3L2TF
HONGFA
HONGFA 45286180028
image shown is a representation only
HF115F-L/24-ZS3L2TF
Description: Power THT 24DC 20A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FL24ZS3L2TF Rutronik No.: REL9154 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TUBE
Coil voltage
24 V
Coil resistance
886 Ohm
P(N) coil
600 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
480 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm